ویدئو کنفرانس


ویدئو کنفرانس با استفاده از مخابرات صوت و تصویر برگزاری جلسات بین افرادی که در نقاط گوناگون قرار دارند را امکان پذیر می سازد. این ارتباط می تواند به سادگی مکالمه بین دو نفر در یک اداره باشد نقطه به نقطه یا همایش چندین گروه در چند مکان مختلف .علاوه بر این می توان از ویدئو کنفرانس برای انتقال و به اشتراک گذاشتن داده و نمایش اطلاعات بر روی صفحه نمایشگر نیز استفاده کرد.

غالباً امکان ملاقات رو در رو ،بین چند نفر وجود ندارد یا دشوار می باشد. در اکثر مواقع تماس یا کنفرانس ویدئویی مناسب است در موارد دیگر که زمان پاسخ و تاخیر مهم نباشد و یا ارتباطات یک طرفه کفایت کند، شاید ابزارهایی کاربردی تر باشد. به طور کلی در شرایط زیر از ویدئو کنفرانس استفاده می شود:

  • یک ارتباط زنده و سریع مورد نیاز باشد.
  • ارسال اطلاعات در ارتباط مهم باشد.
  • افراد شرکت کننده در کنفرانس توانایی ارتباط فیزیکی در یک محل را به خاطر مشکلات جابجایی و صرف هزینه و وقت نداشته باشند.

امروزه استفاده از تکنولوژی ویدئو کنفرانس نقش بسیار بالایی در ترفیع ارتباطات سازمانی ایفا می کند وحرکت سریع سازمان های گوناگون بر ای استفاده از این فناوری گواهی بر این مدعا می باشد . شرکت فن روز گلستان با درک اهمیت استفاده از فناور ی های نوین مخابراتی، و با بهره مندی از کادر مجرب فنی به ارائه راه حل های ویدئو کنفرانس پرداخته و به عنوان یکی از برترین شرکت های تخصصی در پیشگامان این فناوری در ایران محسوب می گردد.